Mer från PRHome
SIGMA S Vägglampa, Krom Opal, 25cm
999 Kr
En snygg design som är godkänd för badrum, men gärna hamnar i t ex hallen bredvid spegeln.
Glasskärmen är handgjord, därav kan det förekomma enstaka luftbubblor i glaset samt en viss ojämnet i glastjocklek över glasytan.
Vägglampan är fuktskyddad med IP23 klassning och passar bra i badrumsmiljöer.
OBS! Denna armatur är för fast installation och det medföljer inte någon separat anslutningskabel eller stickpropp.
Vägglampa har en höjd på 25cm, djup 19cm och bredd 12cm.
Läs mer
Läs mindre
Mer info
| Färg: | Krom |
| Material: | Metall / Glas |
| Bredd: | 12 cm |
| Djup: | 19 cm |
| Höjd: | 25 cm |
| Max Watt: | 15 |
| Antal sockel: | 1 st |
| IP: | 23 |
| Ljuskällor Ingår: | Ja |
| Sockel: | G9 |
| Anpassad för: | Badrum |
| Övrig info: | Direktinkoppling |
| Övrigt: | Godkänd för badrum |
| Dimbar: | Ja, med rätt ljuskälla |





