Mer från PRHome
SIGMA D Vägglampa, Svart/Opal, 49cm
1399 Kr
En snygg design som är godkänd för badrum, men gärna hamnar i t ex hallen bredvid spegeln.
Glasskärmen är handgjord, därav kan det förekomma enstaka luftbubblor i glaset samt en viss ojämnet i glastjocklek över glasytan.
Vägglampan är fuktskyddad med IP23 klassning och passar bra i badrumsmiljöer.
OBS! Denna armatur är för fast installation och det medföljer inte någon separat anslutningskabel eller stickpropp.
Vägglampa har en höjd på 49cm, djup 19cm och bredd 12cm.
Ljuskälla 230V, G9, 3000K - ingår från leverantör
Läs mer
Läs mindre
Mer info
| Färg: | Svart/Opal |
| Material: | Metall/Glas |
| Bredd: | 12 cm |
| Djup: | 19 cm |
| Höjd: | 49 cm |
| Max Watt: | 15W |
| Antal sockel: | 2 |
| IP: | IP23 |
| Ljuskällor Ingår: | Ja |
| Sockel: | 2 x G9 |
| Anpassad för: | Badrum |
| Övrig info: | Direktinkoppling |
| Dimbar: | Ja, med rätt ljuskälla |






