Mer från PRHome
MAYLA Taklampa Utomhus, Natur 43cm
2499 Kr
Den formade skärmen består av noggrant sammanflätade rottingstrån, vilket gör varje exemplar unik med sin egen karaktär.
Den lätt vridna designen ger ett modern uttryck med bohemiska inslag - perfekt för dig som vill skapa en personlig och levande inredning.
Då lampan är tillverkad i naturligt material kan både färg och form variera något samt färgen kan förändras över tid och ytan får en vacker patina över tid - en del av dess genuina charm.
Taklampan har en diameter på 43cm och en höjd på 27cm samt ett sladdställ 2,5m i svart med stickpropp (godkänd för utomhusbruk).
Rottinglampan bör skyddas från regn då den består av naturfibrer.
Ljuskälla samt lamppropp ingår ej, köps separat.
Läs mer
Läs mindre
Mer info
| Färg: | Beige / Naturmaterial |
| Material: | Naturmaterial |
| Diameter: | 43 cm |
| Djup: | 43 cm |
| Höjd: | 27 cm |
| Max Watt: | 15 W |
| Antal sockel: | 1 st |
| Ljuskällor Ingår: | Nej |
| Sockel: | E27 |
| Anpassad för: | Takkrok - Utomhusbruk |
| Sladd: | 2,5 m |
| Övrig info: | Ingår Flex Out upphänge godkänd utomhus |
| Övrigt: | Inkl sladdställ godkänd utomhus |
| Dimbar: | Ja, med rätt ljuskälla |






