Mer från Belid
GLORIA UPPHÄNGE, Black Structure E27
1799 Kr
GLORIA UPPHÄNGE är designad för att vara en snygg detalj i din inredning.
Sin tidlösa stil gör att den passar både i kök, vardagsrum eller sovrum m m.
Du skapar själv din belysning genom att köpa detta upphänge separat, samt ett separat Gloria glas i önskad storlek beroende på vart du vill ha din taklampa. Många skapar också extra volym genom att montera flera upphängen/glas i grupp för att få volym över bord eller bara om du har högt i tak och vill ha en extra effekt.
Glas finns i diameter 26cm, 32cm och 38cm.
Glas, lamppropp och ljuskälla ingår ej, köps separat.
Läs mer
Läs mindre
Mer info
| Färg: | Svart |
| Material: | Metall |
| Max Watt: | 60W |
| Antal sockel: | 1 |
| IP: | 20 |
| Ljuskällor Ingår: | Nej |
| Sockel: | E27 |
| Anpassad för: | Inomhus , Takkrok |
| Sladd: | 3m (Svart textil) |
| Övrig info: | Exkl lamppropp , Svensk tillverkad |
| Övrigt: | Anpassad för takkrok , Passar till Gloria glas 26, 32, 38 cm, oavsett färg. |
| Dimbar: | Ja, med rätt ljuskälla |






