Mer från PRHome
STINA Taklampa, Eldertree Gul - 40cm
1999 Kr
Formen på skärmen är lätt konisk.
Vilken underbar känsla denna taklampa ger i rummet med sin fina textil och mönster från Borås Tapeter.
Ett varmt intryck och en tidlös design. Den hamnar direkt i blickfånget som en inredningsdetalj.
Vitt takupphänge för krokupphäng med tvinnad textilsladd.
E27 lamphållare. IP20. Max 25W.
Diameter 40cm nedtill, 12cm upptill, 16cm höjd.
Tvinnad vit kabel med takupphäng ingår.
Tyget är tryckt på 100% återvunnen polyester, tryckt i Borås
Tyget är certifierad enligt STANDARD 100 by OEKO-TEX.
Certifieringen garanterar att produkten är testad och fri från ämnen som kan vara skadliga för hälsan och miljön.
Ljuskälla ingår ej, köps separat.
Leverantören rekommenderar en LED ljuskälla max 8W
Läs mer
Läs mindre
Mer info
| Färg: | Gul |
| Material: | Textil |
| Diameter: | 40 cm |
| Djup: | 40 cm |
| Höjd: | 31 cm |
| Max Watt: | 25 W |
| Antal sockel: | 1 st |
| IP: | 20 |
| Ljuskällor Ingår: | Nej |
| Sockel: | E27 |
| Anpassad för: | Inomhus |
| Sladd: | 1,2m - Textil |
| Övrig info: | Exkl lamppropp |
| Övrigt: | Anpassad för takkrok |
| Dimbar: | Ja, med rätt ljuskälla |







