Mer från Belid
PRIMUS IV Pendant, Flat Black, 28cm
1999 Kr
PRIMUS IV - en kökspendel med en stilren och tidlös design som passar in i dagens trender.
Upplev Primus IV och låt dess elegans och funktion lyfta ditt rum till nya höjder.
Med en diameter på 28cm är taklampan idealisk för att belysa din t ex köksö, ha flera på rad och ge ditt kök en modern touch.
Eller som en grupp av flera över ett runt bord, passar även utmärkt om du har ett lite djupare fönster.
Den har känslan av en modern samtidigt klassisk stil som gör den perfekt att bli en del av din inredning.
Taklampan är både funktionell samtidigt mångsidig för att passa både i köket, som t ex vardagsrummet.
Installationen är enkel då du monterar den med krokupphängning och den har en elegant takkopp samt textilkabel för att ge en lite mer känsla av kvalité.
Ljuskälla och lamppropp ingår ej, köps separat.
Läs mer
Läs mindre
Mer info
| Färg: | Svart |
| Material: | Metall |
| Diameter: | 28 cm |
| Djup: | 28 cm |
| Höjd: | 19,6 cm |
| Max Watt: | 20 W |
| Antal sockel: | 1 st |
| IP: | 20 |
| Ljuskällor Ingår: | Nej |
| Sockel: | E27 |
| Anpassad för: | Inomhus |
| Sladd: | 3 m Svart kabel |
| Övrig info: | Exkl lamppropp , Svensk tillverkad |
| Övrigt: | Anpassad för takkrok |
| Dimbar: | Ja, med rätt ljuskälla |





