Mer från Belid
PRIMUS II Pendel/Hiss, Forestgreen/Black, 43cm
2699 Kr
SVENSK TILLVERKAD.
Designen har anpassats efter trenderna genom åren och är lika snygg som singel eller flera.
Med sina 43cm i diameter passar den väldigt bra både över köksbordet/matbord som vid en köksö - vid omkring 180-200cm längd, rekommenderas 2st taklampor på rad för att fördela ljuset.
Hissupphäng justerbar 0,6-1,6m. E27 sockel. Anpassad för takkrok.
Ljuskälla och lamppropp ingår ej, köps separat.
Läs mer
Läs mindre
Mer info
| Färg: | Skogsgrön / Svart |
| Material: | Metall |
| Diameter: | 43 cm |
| Djup: | 43 cm |
| Höjd: | 25 cm |
| Max Watt: | 20 W Led |
| Antal sockel: | 1 st |
| IP: | 20 |
| Ljuskällor Ingår: | Nej |
| Sockel: | E27 |
| Anpassad för: | Inomhus |
| Sladd: | Hiss 1,5 m |
| Övrig info: | Exkl lamppropp , Svensk tillverkad |
| Övrigt: | Anpassad för takkrok |
| Dimbar: | Ja, med rätt ljuskälla |





