Mer från PRHome
NELL Taklampa, Beige, 35cm
499 Kr
Med sin snäckformade nederkant och mjuka textur blir den en stilfull detalj i rummet.
Den neutrala färgen i kombination med det böljade formspråket gör att den passar lika bra i moderna som klassiska miljöer.
En flexibel och tidlös lampskärm som låter dig skapa precis den känsla du vill ha - på dina villkor.
Skärmen levereras med ett vitt sladdställ för krokupphängning.
Skärmen mäter 35cm i diameter och är 24cm hög - vilket gen den en tydlig men ändå balanserad närvaro i rummet.
Ljuskälla och lamppropp ingår ej, köps separat.
Läs mer
Läs mindre
Mer info
| Färg: | Beige / Kantband Nougat |
| Material: | Textil |
| Diameter: | 35 cm |
| Djup: | 35 cm |
| Höjd: | 24 cm |
| Max Watt: | 40 W |
| Antal sockel: | 1 st |
| IP: | 20 |
| Ljuskällor Ingår: | Nej |
| Sockel: | E27 |
| Anpassad för: | Inomhus |
| Sladd: | 1,2 m |
| Övrig info: | Exkl lamppropp |
| Övrigt: | Anpassad för takkrok |
| Dimbar: | Ja, med rätt ljuskälla |






