Mer från Belid
LUCY Linear Pendant-5, Flat Black, GU10
4399 Kr
LUCY - en modern linjär taklampa med 5st spotlight, skapad för att passa över en köksö eller ett matbord.
En stilren belysning som gör att du får ett jämnt ljus fördelat över ytan den hänger över och inte tar bort utsikten om du t ex har bordet eller köksön vid fönstret.
Taklampan har 5st GU10 socklar, med max 5W i varje. Kombinera gärna med en dimmer eller 3-stegs lampor för att kunna justera ljuset till det du önskar - allt från funktion till trivsel.
Montering på takkrok, 1,2m textilkabel. Lampan har en höjd på 13.3cm, längd 114,8cm och diameter 5,4cm. IP20
Ljuskällor och lamppropp ingår ej, köps separat.
Läs mer
Läs mindre
Mer info
| Färg: | Svart |
| Material: | Metall |
| Bredd: | 114,8 cm cm |
| Diameter: | 5,4 cm |
| Höjd: | 13,3 cm |
| Max Watt: | 5 x 5W Led |
| Antal sockel: | 5 st |
| IP: | 20 |
| Ljuskällor Ingår: | Nej |
| Sockel: | 5 x GU10 |
| Anpassad för: | Inomhus |
| Designer: | Joakim Fihn |
| Sladd: | 1,2 m |
| Övrig info: | Exkl lamppropp , Svensk tillverkad |
| Övrigt: | Anpassad för takkrok |
| Dimbar: | Ja, med rätt ljuskälla |





