Mer från PRHome
BELLE Taklampa Inomhus, Natur 43cm
1999 Kr
Den formade skärmen består av noggrant sammanflätade rottingstrån, vilket gör varje exemplar unik med sin egen karaktär.
Nederkanten har en elegant snäckskalsform som tillför mjuka linjer och en bohemiskt känsla till rummet, medan den smala halsen upptill döljer sladdstället på ett diskret och stilfullt sätt.
Då lampan är tillverkad i naturligt material kan både färg och form variera något samt färgen kan förändras över tid - en del av dess charm och äkthet.
Taklampan har en diameter på 43cm och en höjd på 24cm samt ett takupphäng med tvinnad kabel klädd i linneliknande tyg, vit takkopp och E27 sockel.
Ljuskälla samt lamppropp ingår ej, köps separat.
Läs mer
Läs mindre
Mer info
| Färg: | Beige / Naturmaterial |
| Material: | Natur rotting |
| Diameter: | 43 cm |
| Djup: | 43 cm |
| Höjd: | 24 cm |
| Max Watt: | 40 W |
| Antal sockel: | 1 st |
| IP: | 20 |
| Ljuskällor Ingår: | Nej |
| Sockel: | E27 |
| Anpassad för: | Inomhus |
| Sladd: | 1,2 m Jute |
| Övrig info: | Exkl lamppropp |
| Övrigt: | Anpassad för takkrok |
| Dimbar: | Ja, med rätt ljuskälla |





