Mer från BY Rydens
BELLAGIO Taklampa 3-lågig - Mässing/Vit
3695 Kr
Den kombinerar stil och funktion på ett fantasktiskt sätt.
Med sitt unika marmorerade glas och eleganta mässingsdetaljer ger den en exklusiv och tidlös känsla till ditt hem.
Det marmorerade glaset sprider ett mjukt och behagligt ljus som gör sig utmärkt över ett matbord eller köksö.
Lampan är lättplacerad och passar perfekt i olika miljöer, från moderna interiörer till tidlösa/klassiska hem.
De vackra mässingsdetaljerna bidrar till en lyxig känsla och gör taklampan till en iögonfallande inredningsdetalj i rummet.
Det marmorerade glaset ger en distinkt touch och skapar en elegant känsla.
Oavsett om du letar efter en belysningslösning som sätter stämningen vid middagsbordet eller en lampa som lyfter hela rummet, då är Bellagio det perfekta valet.
Med sin stilrena design och hållbarara material är Bellagio en lampa som förhöjer känslan i ditt hem.
Ljuskällor och lamppropp ingår ej, köps separat.
Läs mer
Läs mindre
Mer info
| Färg: | Mässing / Vit |
| Material: | Metall / Glas |
| Bredd: | 82 cm |
| Djup: | 18 cm |
| Höjd: | 155 cm |
| Max Watt: | 3 x 4 W |
| Antal sockel: | 3 st |
| IP: | 20 |
| Ljuskällor Ingår: | Nej |
| Sockel: | 3 x E27 |
| Anpassad för: | Inomhus |
| Övrig info: | Exkl lamppropp |
| Övrigt: | Anpassad för takkrok |
| Dimbar: | Ja, med rätt ljuskälla |





