Mer från BY Rydens
BELLAGIO Plafond 3-lågig - Mässing/Vit
2995 Kr
Den kombinerar stil och funktion på ett fantasktiskt sätt.
Med sitt unika marmorerade glas och eleganta mässingsdetaljer ger den en exklusiv och tidlös känsla till ditt hem.
Det marmorerade glaset sprider ett mjukt och behagligt ljus som gör sig utmärkt i t ex hall eller i mindre rum.
Lampan är lättplacerad och passar perfekt i olika miljöer, från moderna interiörer till med tidlösa/klassiska hem.
De vackra mässingsdetaljerna bidrar till en lyxig känsla och gör taklampan till en iögonfallande inredningsdetalj i rummet.
Det marmorerade glaset ger en distinkt touch och skapar en elegant känsla.
Oavsett om du letar efter en belysningslösning som sätter stämningen i hallen/entré eller en lampa som lyfter rummet, då är Bellagio det perfekta valet.
Med sin stilrena design och hållbarara material är Bellagio en lampa som förhöjer känslan i ditt hem.
Ljuskällor och lamppropp ingår ej, köps separat.
Läs mer
Läs mindre
Mer info
| Färg: | Mässing / Vit |
| Material: | Metall / Glas |
| Diameter: | 50 cm |
| Djup: | 50 cm |
| Höjd: | 27 cm |
| Max Watt: | 3 x 4 W |
| Antal sockel: | 3 st |
| IP: | 20 |
| Ljuskällor Ingår: | Nej |
| Sockel: | 3 x E27 |
| Anpassad för: | Inomhus |
| Övrig info: | Exkl lamppropp |
| Övrigt: | Anpassad för takkrok |
| Dimbar: | Ja, med rätt ljuskälla |





