Mer från PRHome
TULIPPA Tak/Fönsterlampa Gul 17cm
999 Kr
Inspirationen till lampan kommer från en tulpan utifrån Carl Larssons målningar och trädgård.
Gul utsida med en guldfärgad insida som sprider ett varmt härligt sken.
Varje lampa är gjord för hand.
Höjd 20cm och diameter 17cm.
Textilsladd 3,5m med väggkontakt.
E27 sockel. Max 25W. IP20.
Ljuskälla ingår ej.
Läs mer
Läs mindre
Mer info
| Färg: | Gul |
| Material: | Metall |
| Diameter: | 17 cm |
| Djup: | 17 cm |
| Höjd: | 20 cm |
| Max Watt: | 25 W |
| Antal sockel: | 1 st |
| IP: | 20 |
| Ljuskällor Ingår: | Nej |
| Sockel: | E27 |
| Anpassad för: | Inomhus |
| Sladd: | 350 cm textilkabel |
| Övrig info: | Strömbrytare på sladden |
| Övrigt: | Anpassad för takkrok |
| Dimbar: | Använd 3-stegs ljuskälla för att reglera styrkan - köps separat |






