Mer från Belid
PICASSO Pendant, Light Honey, 18cm
2199 Kr
PICASSO - Tak/Fönsterlampa som har en unik stil med elegant känsla.
En vackert designad lampa, tillverkad av högkvalitativ metall och formgiven av Joakim Fihn med skärmar i olika storlekar för att ge ett mjukt avbländat ljus.
Picasso hjälper dig att skapa en mysig stämning i ditt hem och kommer att bli rummets blickpunkt, oavsett om du hänger den i fönstret, eller som grupp över köksö eller ett bord.
För att pendeln ska kunna smälta in i heminredningen under flera år är designen enkel och elegant.
Metallskärmarna är i olika storlekar och ger ett vackert ljus.
Sockel G9, max 4 W Led. IP20. Kabel 3m, enkel att montera med krokupphängning. Höjd 11cm, diameter 18cm.
Ljuskälla och lamppropp ingår ej, köps separat
Läs mer
Läs mindre
Mer info
| Färg: | Light Honey / Mjukt ljusgul |
| Material: | Metall |
| Diameter: | 18 cm |
| Djup: | 18 cm |
| Höjd: | 11 cm |
| Max Watt: | 4 W Led |
| Antal sockel: | 1 st |
| IP: | 20 |
| Ljuskällor Ingår: | Nej |
| Sockel: | G9 |
| Anpassad för: | Inomhus |
| Sladd: | 3 m |
| Övrig info: | Exkl lamppropp , Svensk tillverkad |
| Övrigt: | Anpassad för takkrok |
| Dimbar: | Ja, med rätt ljuskälla |





