Mer från Aneta Lighting
AMSTERDAM Plafond 3-lågig - Brun/Klar/Vit
1899 Kr
Med sina 3-armar passar den dig som är ute efter en funktionell belysning i en originell och spännande design.
Plafonden ger ett mjuk, behagligt ljus och fungerar utmärkt som allmänbelysning i de flesta rum.
Med metallfäste i härligt, kaffebrun nyans och med 3 plisserade textilskärmar i vitt inuti varsin klar glaskupa.
E14 sockel, anpassad för takkrok.
Ljuskällor och lamppropp ingår ej, köps separat.
Läs mer
Läs mindre
Mer info
| Färg: | Brun / Klar / Vit |
| Material: | Metall / Glas / Textil |
| Diameter: | 46 cm |
| Djup: | 46 cm |
| Höjd: | 19,5 cm |
| Max Watt: | 3 x 6 W |
| Antal sockel: | 3 st |
| IP: | 20 |
| Ljuskällor Ingår: | Nej |
| Sockel: | 3 x E14 |
| Anpassad för: | Inomhus |
| Övrig info: | Exkl lamppropp |
| Övrigt: | Anpassad för takkrok |
| Dimbar: | Ja, med rätt ljuskälla |









