Mer från PRHome
NELL Bordlampa - Rosa - Höjd 34cm
699 Kr
Lampans klotformade fot i kombination med den beige lampskärmen ger ett mjukt och harmoniskt uttryck som passar lika bra i vardagsrummet som i t ex sovrummet.
Skärmen har en snäckformad nederkant och är prydd med ett dekorativt kantband i samma färg som foten - en fin detalj som ger lampan ett elegant och genomtänkt utseende.
Med sin dekorativa design och genomarbetade detaljer är denna bordlampa en vacker inredningsdetalj och ett val för dig som söker både stil och funktion.
Lampfoten har en 170cm lång vit plastkabel med strömbrytare 40cm från lampfoten för enkel åtkomst.
Lampan är 35cm hög och har en skärm som är 23cm i diameter.
Det gör bordlampan till ett perfekt val för ytor där du vill ha både funktion och form.
E27 sockel och max 40W.
Ljuskälla köps separat, ingår ej.
Läs mer
Läs mindre
Mer info
| Färg: | Rosa |
| Material: | Keramik / Textil |
| Diameter: | 23 cm |
| Djup: | 23 cm |
| Fattning på skärm: | E27 Ringfäste |
| Höjd: | 34 cm |
| Max Watt: | 40 W |
| Antal sockel: | 1 st |
| IP: | 20 |
| Ljuskällor Ingår: | Nej |
| Sockel: | E27 |
| Anpassad för: | Inomhus |
| Sladd: | 1,7 m |
| Övrig info: | Strömbrytare på sladden |
| Dimbar: | Använd 3-stegs ljuskälla för att reglera styrkan - köps separat |







