Mer från PRHome
AIRA Bordlampa, Oil Brass, Höjd 46cm
799 Kr
Ytan skimrar i nyanser av blått, grönt och koppar - vilket skapar en levande, nästande iriserande effekt som gör varje exemplar unikt.
En uttrycksfull lampa som passar lika bra på nattduksbordet som på ett sidobord eller i fönstret.
Både lampfot och skärm är tillverkade i metall med samma finisch, vilket ger lampan en sammanhållen och exklusiv känsla.
Den veckade metallskärmen bryter ljuset på ett spännande sätt och tillför både form och karaktär.
Lampan är 46cm hög, men en skärmdiameter på 26cm - en perfekt storlek för att fungerar både som funktionell belysning och som en dekorativ detalj.
E27 lamphållare och 1,6m lång svart plastsladd med strömbrytare placerad 35cm från lampfoten.
Ljuskälla ingår ej, köps separat.
Läs mer
Läs mindre
Mer info
| Färg: | Gold |
| Material: | Metall |
| Diameter: | 26 cm |
| Djup: | 26 cm |
| Höjd: | 46 cm |
| Max Watt: | 25 W |
| Antal sockel: | 1 st |
| IP: | 20 |
| Ljuskällor Ingår: | Nej |
| Sockel: | E27 |
| Anpassad för: | Inomhus |
| Sladd: | 1,6m Plastic |
| Övrig info: | Strömbrytare på sladden |
| Dimbar: | Använd 3-stegs ljuskälla för att reglera styrkan - köps separat |








