Mer från PRHome
AUGUST Vägglampa IP23, Krom/Opal 25cm
1499 Kr
Godkänd för badrum, men är lika snygg bredvid en spegel eller över arbetsbänken i köket.
Vägglampan har en elegant glasskärm 25cm i diameter som sprider ett mjukt och jämnt ljus.
Väggfäste i metall och en design som har ett sofistikerat uttryckt som passar både i traditionella och moderna hem.
Den här skomakarlampan är särkskilt anpassa för badrum, IP23-klassad som innebär att den är skyddad mot vattenstänk och därmed lämplig för placering i badrum enligt gällande elstandard, fast installation (innebär att kablarna kommer direkt ut från väggen och kopplas direkt i lampan) E27-lamphållare, max 25W.
Ljuskälla ingår ej, köps separat.
Läs mer
Läs mindre
Mer info
| Färg: | Krom / Opal Glas |
| Material: | Metall / Glas |
| Diameter: | 25 cm |
| Djup: | 38 cm |
| Höjd: | 25 cm |
| Max Watt: | 25 W |
| Antal sockel: | 1 st |
| IP: | 23 |
| Ljuskällor Ingår: | Nej |
| Sockel: | E27 |
| Anpassad för: | Badrum |
| Övrig info: | Direktinkoppling |
| Övrigt: | Godkänd för badrum |
| Dimbar: | Ja, med rätt ljuskälla |







